Choroba? Nie sugeruj się informacjami z internetu

W dobie popularności internetu, prawie każdy kto czuje się źle zanim pójdzie do lekarza szuka w internecie informacji na temat tego, co może mu dolegać. Jest to normalne – jest to dużo prostszy, wygodniejszy i szybszy sposób na dowiedzenie się o tym, co nam dolega. Na wielu portalach internetowych o tematyce medycznej można znaleźć całe artykuły poświęcone nawet najmniejszym dolegliwościom, jednak nie powinniśmy się nimi sugerować z wielu powodów, na przykład:

Takie artykuły nie są rzetelne

Takie portale o tematyce medycznej, gdy piszą nawet o zwykłym katarze potrafią napisać artykuł na kilkaset lub nawet tysiąc słów. Często z takich artykułów nieświadomi ludzie mogą ze zwykłego przeziębienia wyolbrzymić jakąś poważną chorobę, co ich na pewno zdemotywuje i pozbawi ochoty pójścia do lekarza ze względu na możliwe złe wieści. Nie powinno się sugerować tymi artykułami, ponieważ często są tam opisane bardzo rzadkie przypadki, które występują nawet raz na kilka milionów ludzi. Jeśli nam coś dolega, i nie jest to „typowa” dla jakiejś choroby przypadłość – powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza zamiast czytać na internecie o tym co nam może dolegać.

To da się w internecie znaleźć jakieś dobre źródło informacji?

Na podstawie zwykłych artykułów nie da się mieć dokładnej informacji na temat tego, co nam dolega. Z kolei powstały portale, na których do naszej dyspozycji są lekarze, u których możemy w mniej więcej przybliżeniu dowiedzieć się, co nam może dolegać. Jak już wspomniałem wcześniej – nie da się bez obecności w gabinecie lekarza ustalić, co nam dolega. Na bazie takich portali co najwyżej dowiemy się, czy jest to coś groźnego czy nie.

Podsumowanie

Czytając artykuły na portalach o tematyce zdrowotnej nie dowiemy się nic o tym, co nam może dolegać. O wiele lepszą propozycją dla osób, które chcą samemu ustalić co im dolega są fora, na których możemy zapytać profesjonalnych lekarzy o to, co nam może dolegać.