Zdrowa żywność – ceny

Zdrowa żywność na przestrzeni ostatnich paru lat stała się niesamowicie modna. Już paręnaście lat temu mogliśmy znaleźć wiele różnych sklepów ze zdrową i ekologiczną żywnością, jednak wtedy były one zdecydowanym wyjątkiem – kilka na miasto to i tak było dużo. Jednak w dzisiejszych czasach na praktycznie każdym osiedlu, każdym mniejszym mieście a nawet i na zwykłych terenach, z małym zagęszczeniem ludności możemy znaleźć sklepy ze zdrową żywnością. Ponadto, nawet jeżeli jakimś cudem nie będziecie mieli w okolicy sklepu z ekologicznym jedzeniem, to na sto procent macie blisko siebie jakiś market – a teraz w praktycznie każdym markecie są całe półki zdrowej żywności, która przy okazji jest droższa kilka razy niż zwykła. No właśnie – skoro jest dużo droższa, to czy warto ją w ogóle kupować? Czy to że jest zdrowa to prawda? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

W wielu przypadkach zdrowa żywność nie różni się niczym od zwykłego jedzenia

Przykładowo – produkty bezglutenowe. Ostatnimi czasami jest moda na unikanie glutenu. Ze względu na tą modę możemy znaleźć „zdrową żywność”, oczywiście kilka razy droższą od zwykłej, z opakowaniem na którym dużymi, a nawet olbrzymimi literami pisze „NIE ZAWIERA GLUTENU”. Mają rację – ten produkt tego glutenu nie zawiera, jednak nie uwzględniają jednego – inne, tańsze warianty tego produktu też tego glutenu nie zawierają.

Jednak czasami zdrowa żywność jest warta swojej ceny

Szczególnie warzywa i owoce – gdy nie mamy możliwości ich wyhodować samemu, to raz na jakiś czas warto zakupić jakiś owoc lub warzywo z działu ze zdrową i ekologiczną żywnością. Moim zdaniem takie owoce i warzywa smakują dużo lepiej – może i nie są słodsze, nie są większe – ale smakują naturalnie. Dzisiaj wiele owoców i warzyw to praktycznie same nawozy i opryskiwacze – jednak to nie oznacza że są złe – ponieważ gdyby nie chemia, to w ogóle by one nie wyrosły. Dlatego też można jeść owoce i warzywa takie i takie – jednak mi po prostu dużo bardziej odpowiadają te ekologiczne.