Wiosna – jakie ubrania?

pexels-photo-54206
Wiosna oraz jesień, szczególnie ich początkowe fazy to okres, podczas którego nigdy nie wiemy w co powinniśmy się ubrać. Za mało źle – ponieważ wtedy możemy bardzo łatwo się zaziębić, z czego droga do choroby jest już niedaleka. Za dużo też źle – jest nam wtedy niewygodnie oraz pocimy się, co może wywołać nieprzyjemny zapach. Czy da się w ogóle znaleźć złoty środek w wiosennym ubraniuLepiej ciepło niż zimno – przynajmniej dla organizmu

Niektórzy wolą zimno od ciepła – wszystko zależy od osobistych preferencji. Jednak jeżeli chodzi o nasz organizm – to zdecydowanie woli on ciepło. Jeżeli chcemy być zdrowi i nie ryzykować przeziębieniem – najlepiej jest ubrać się ciepło. Szczególnie rano i wieczorem – wtedy temperatury są drastycznie niższe od tych popołudniowych. Rano często potrafi być od pięciu do dziesięciu stopni – czyli temperatura przy której powinniśmy nosić ciepłą wiosenną kurtkę, a po południu temperatura skacze do 20-30 stopni, przy których w naszej kurtce zapocimy się.

Najlepiej jest mieć lekką kurtkę którą można łatwo schować

We wczesnym stadium wiosny lepiej nie ruszać się z domu bez kurtki. Częste opady deszczu, wahania pogody oraz mocny i zimny wiatr to najprostszy sposób na przeziębienie. W kurtce zachowamy ciepło, przez co po prostu unikniemy chorób. Nawet jeżeli okaże się, że na zewnątrz będzie cały czas ciepło i temperatura będzie oscylować powyżej dwudziestu stopni – to nie ma co się tym przejmować, ponieważ lekką kurtkę możemy po prostu zdjąć i schować do torby lub po prostu trzymać ją na ramieniu. Ja wole jednak tą pierwszą wersję – ponieważ trzymanie kurtki na ramieniu do wygodnych nie należy.

Odporność naszego organizmu

Jeżeli nie lubimy kurtek, i wolimy chodzić po prostu w zwykłej bluzie i podkoszulku – nie ma problemu. Jeżeli nasz organizm jest zahartowany, regularnie bierzemy witaminy i zdrowo się odżywiamy to nie powinniśmy zachorować. Jednak zdrowy tryb życia w dzisiejszych czasach to rzadkość – przez co każdy woli chodzić w bardzo ciepłym ubraniu, żeby po prostu uniknąć ewentualnych chorób.