Sklep Ray Ban – plaga podróbek!

Po czym rozpoznać podróbki okularów Ray Ban?

Zwróć uwagę na wygląd oraz jakość plastików.

Wygląd i do szwów na plastiku. Wszystkie produkty oryginalne Ray-Ban są wykonane z wysokiej jakości materiałów przy użyciu najwyższej jakości procesów produkcyjnych. Warto zauważyć, że plastikowy korpus Ray-Ban jest wycięty z jednego kawałka octanu i jest ręcznie polerowany. Z tego powodu, nie powinno dać się wykryć wszelkich uszkodzenia, nierówności, lub zwłaszcza szwów na okularach tej marki. Należy uważać też na sprzedawców bowiem istnieje wiele sklepów podróbek. Sam kiedyś trafiłem na sklep Ray Ban który okazał się sklepem z podróbkami.

Nierówności na oprawkach mogą pojawić się na każdym miejscu ale szczególnie tam gdzie materiał ściera się. Są to najczęściej miejsca takie jak górne krawędzie nosków oraz ramiona które spoczywają na uszach.

Waga

Wystarczy podrzucić okulary do góry na kilka centymetrów aby przekonać się czy są to oryginały czy nie. Oryginalne Ray Bany będą sprawiać wrażenie ciężkich i solidnych – zupełne przeciwieństwo do podróbek które będą lekkie.

Oryginalne okulary mają metalowy wspornik wewnątrz zawiasów, dzięki czemu nie grozi im wypadnięcie oraz urwanie zawiasów – ponad to mają zagwarantowaną stabilność podczas zamykania. Owy metal powinien być dobrze widoczny a sklep Ray Ban powinien udostępnić widok.

Szkła

Oryginalne Ray Ban posiadają prawdziwe, hartowane szkło z refleksami. Jest ono odporne na zarysowania. Oczywiście występują również modele z plastikowymi szkłami, jednak aby je odróżnić od podróbek wystarczy ocenić czy plastik jest solidny.

Dodatki potwierdzające oryginalność

Ubierz swoje okulary i popatrz się przed lustro – zadbaj o to aby okulary były na równi z linią Twoich brwi. Podświetl wszystko jasnym światłem od dołu. Powinieneś zobaczyć w kącikach oczu, małe mini diamenty lub inne owalne kształty. Dla modeli Wayfarer są to czworokąty a dla modeli Clubmasters są to trójkąty. Symbole powinny być ostre i łatwe do rozpoznania, jest ot o tyle ważne, że bez nich okulary nie spełniają standardów producenta.

Wiele pseudo sklepów oferuje okulary Ray Ban w niskich cenach. Należy zwrócić na to uwagę ponieważ cena jest wyznacznikiem jakości.

skleprayban

Tags: