Naturalne utrzymywanie temperatury ciała

Upał, wakacje – potliwość wzrasta. Pocenie się to niedawny problem każdego człowieka. Jednak pocenie się to nie tylko wynik wysokiej temperatury. To również wstydliwe plamy powstające w wyniku stresu i emocji. Żeby się uchronić przed poceniem się, używamy antyperspirantów. Pamiętaj, że pocenie się jest jednak naturalne dla organizmu żywego.

Czy walczyć z nadmiernym poceniem się?

Pocenie się to wróg każdego człowieka, którego próbuje zwalczyć wszelkimi środkami. Wydzielanie potu to jednak utrzymywanie bezpiecznej dla organizmu temperatury ciała. Wobec tego powinniśmy się pocić, a nie blokować potliwość ciała. Pocenie się jest rzeczą naturalną, choć przebywanie przy takiej osobie nie jest zbyt przyjemne. Pocenie się może wzbudzać gniew innych ludzi wokół nas, którzy są wrażliwi na przykre zapachy.  Pocenie się nie sprzyja zdobywaniu przyjaciół, ale jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu, także człowieka.

Jak walczyć z nadmiernym poceniem się?

Jeśli wydzielamy nadmierną ilość potu możemy sobie pomóc stosując różne dostępne środki. Dezodoranty są szkodliwe dla natury organizmu człowieka. Blokują możliwość wydzielania potu, pozostawiając razem z nim w naszym organizmie substancje toksyczne, których chcieliśmy się pozbyć. Z pewnością nie jest to zdrowe dla naszego organizmu. Stosując antyperspiranty pod pachy możemy też doprowadzić do rożnych rodzajów guzków, które stanowią toksyny niemogące się wydostać na zewnątrz. Trzeba pamiętać, że sam pot nie ma zapachu. Przykry zapach powstaje dopiero, gdy pot wejdzie w kontakt z bakteriami znajdującymi się na skórze. Jeśli chcesz jednak pozbyć się zatem nieprzyjemnego zapachu przede wszystkim należy zachować wysoki poziom higieny. Antybakteryjne mydło można mieć zawsze przy sobie i stosować jeśli zajdzie taka potrzeba. Do wody przecież mamy wszędzie bezproblemowy dostęp. Dodatkowo można stosować  dezodoranty z naturalną florą, najlepiej ziołowe.

Podsumowanie

Oczywiście mokre ubranie pod pachami i niezbyt przyjemny zapach sprawia, że czujemy ogromny dyskomfort i naturalnie tracimy pewność siebie. Niemniej jednak zawsze należy rozważyć jakie korzyści, a jakie straty możemy ponieść stosując środki chemiczne. Nie ma na to jednej recepty.