BLOGOMED

Najpyszniejsze słodkości wielkanocne

Słodycze kochamy wszyscy – niezależnie od tego czy cierpimy na poważne choroby, jesteśmy w złej kondycji fizycznej lub bierzemy dużo leków. Słodkości są rzeczą, która łączy ludzi – pozwalają na przyjemniejsze spędzanie rodzinnych spotkań – w końcu kilka belgijskich pralinek wielkanocnych dla każdego znacznie polepszy atmosferę, i przy okazji rozbudzi kubki smakowe, w przygotowaniu do właściwej części uroczystości – czyli wielkanocnego obiadu, ciast i innych pyszności. Tak właściwie mazurki i baranki z cukru też możemy zaliczyć jako słodkości wielkanocne – w końcu są one przygotowane z myślą o Wielkanocy oraz są słodkie W tym wpisie przeczytacie o (subiektywnie – bo moim zdaniem) najpyszniejszych słodkich przysmakach na Wielkanoc. Ostrzegam, będzie dużo słodyczy!

Ciasta jako słodkości wielkanocne

Zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj słodkości wielkanocnych, bo występuje praktycznie w każdym domu. Osobiście nie znam osoby, która w Wielkanoc nie delektuje się przepysznym mazurkiem, wykonanym w domu czy też kupionym/zamówionym w cukierni. Poza tradycyjnym mazurkiem wielkanocnym mamy też inne ciasta – najpopularniejsze z nich to sernik (z rodzynkami, lub też bez, to już zależy tylko i wyłącznie od nas) pokryty polewą z czekolady, oraz tarta ze słodką masą.

Figurki z czekolady i nie tylko

Figurki np. baranek cukrowy lub zajączek wykonany z czekolady to też jest bardzo popularny rodzaj słodkości wielkanocnych. Do tego dochodzą też mniej popularne figurki czekoladowe – takie jak czekoladowe jajeczka, czy tez kurczaczki. Jednak czekolada to czekolada – i niezależnie w jakim kształcie – nadal jest czekoladą, którą każdy kocha. Sam uwielbiam czekoladowe słodkości wielkanocne – i moim zdaniem bez nich Wielkanoc nie była by nadal taka sama.

Belgijskie pralinki oraz czekoladki

Przez ostatnie parę lat na topie w naszym kraju są pralinki – szczególnie te wyrabiane przez belgijskich cukierników. Są one na swój sposób unikalne, smaczne oraz co najważniejsze – wykonane z czekolady o bardzo wysokiej jakości. Kupując bombonierkę z belgijskimi pralinkami mamy pewność, że dostajemy pralinki wykonane przez najlepsze osoby w swoim fachu, z najlepszej czekolady. Na Wielkanoc takie pralinki są jeszcze ciekawsze – ponieważ występują w różnych interesujących motywach wielkanocnych. Mało które słodkości wielkanocne swoją jakością dorównują temu, co przygotowują dla nas co roku belgijscy cukiernicy.

Exit mobile version