okulary sklep

Kupujemy okulary – sklep w sieci czy z ulicy?

Dziś coraz mniej osób ma sokoli wzrok

Wielu z nas miało lub będzie mieć styczność z okularami. W dzisiejszych czasach coraz mniej jest ludzi o sokolim wzroku, a spowodowane jest to głównie „wejściem” do naszego życia znanych urządzeń, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. Mowa o komputerach, telewizorach i telefonach, czyli urządzeniach, które emitują tak zwane niebieskie światło. Im więcej czasu przy nich spędzamy, tym większa szansa, że w przyszłości nosić będziemy okulary. Sklep z okularami, czy witryna online? Co okaże się najlepszym wyborem?

 

Okulary – sklep – placówka

Sklep stacjonarny będzie miał kilka zalet „nie do pobicia” w porównaniu z sklepami online. Jedną z nich jest na pewno to, że będziemy mieć fizyczną styczność z okularami. W przypadków jest to o tyle ważne, ponieważ chyba nie ma innego sposobu na wybranie odpowiednich par, jak ich przymierzenie. W tym tkwi cały szkopuł, który jest bardzo problematyczny dla sklepów online. W niektórych witrynach oferujących oprawki okulary, sklep internetowy daje możliwość wirtualnego przymierzenia wybranego modelu. Czy to jest miarodajny pomiar?

Okulary w sieci, czyli zakup przez sklep online

Czy zakupy okularów przez internet są dobrym wyborem? Z pewnością okulary w sklepach online możemy spotkać w nieco niższych cenach, niż to jest w przypadku sklepów stacjonarnych. Dodatkowym atutem sklepów jest to, że nie musimy ruszać się z miejsca – towar kupujemy, płacimy i czekamy na wysyłkę. Jednak kupując okulary przez sieć, nawet jeśli wiemy dokładnie, jaki model okularów mamy kupić, należy być czujnym. Wielu sprzedawców na sklepach wielobranżowych oferuje różne produkty – w tym tanie podróbki. Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji wynikających z zakupienia nieoryginalnych okularów, czy to korekcyjnych czy przeciwsłonecznych, powinniśmy raczej zdecydować się na zakup okularów u optyków. Ci mają swoje strony i sklep internetowe, na których z pewnością nie dostaniemy tanich podróbek.

Jak widać, wcale nie jest łatwo kupić okulary w sklepie online. Chyba przez długi czas będą dostępne salony optyczne, które w tym starciu po prostu wygrywają z sklepami online.