Kompletna rezygnacja z niektórych czynności

My, jako ludzie często lubimy podążać za jednym celem, który nas interesuje. Niektórzy chcą być bogaci, inni pną się po szczeblach kariery zawodowej, jedni szukają miłości swojego życia, z którą będą mogli założyć kochającą się rodzinę – a jeszcze inni poszukują rozgłosu i chcą zostać celebrytami. Niezależnie od tego, jakie mamy marzenia, i jak bardzo za nimi podążamy – bardzo małej ilości osób udaje się je spełnić. Często powodem tego jest kompletna rezygnacja z wielu czynności, wliczając w to przyjemności i rozrywkę. Dlaczego tylko taka mała liczba osób odnosi sukces życiowy i przekształca swoje marzenia w rzeczywistość? Jeden z powodów jest bardzo prosty…

Panowanie nad swoim czasem

Wielu z nas nie za bardzo umie w całości panować nad swoim czasem i odpowiednio nim zarządzać. Ci bardziej niecierpliwi, którzy od razu chcą zobaczyć efekty swoich działań często działają zero jedynkowo – czyli albo wykonują daną czynność często, albo nie wykonują jej wcale. Najprostszy przykład z brzegu – relaks przy oglądaniu telewizji. Często jest tak, że zamiast wypełniać nasze obowiązki wolimy np. pójść obejrzeć ciekawy film w kinie czy telewizji. W takie coś bardzo łatwo się wciągnąć – i nim zdążymy na to zareagować to minie cały dzień. Niektórzy na to mają radę taką, że po prostu w całości rezygnują z oglądania telewizji (lub innej rozrywki, w zależności od tego kto co lubi). Takie coś na pierwszy rzut oka jest dobre, i pozwala na oszczędzenie dużej ilości czasu, który w praktyce można wykorzystać na coś pożyteczniejszego – ale czy jest tak naprawdę?

Człowiek bez rozrywki nie jest człowiekiem…

Udało mi się kiedyś takie zdanie usłyszeć od mojego znajomego – i w pełni się z tym stwierdzeniem zgadzam. Po co mamy całe nasze życie pracować, i niczego nie poświęcać na przyjemności? Ludzie mniej zrelaksowani i wypoczęci pracują dużo wolniej, i efekty ich pracy widać dopiero po bardzo długim czasie, jeśli w ogóle je widać. Brak rozrywki często powoduje też kompletną demotywację – możemy to zauważyć po tym jak wiele różnych startupów z hukiem upada na dno. Głównie przez to, że osoby za nie odpowiedzialne za bardzo wczuły się w rolę, i zamiast odpowiednio zarządzać swoim czasem – kompletnie usunęło ze swojego dnia wszelkie rozrywki.