Kolor oczu powie Ci kim tak naprawdę jesteś…

Jak wiadomo powszechnie występują następujące kolory oczu:  brązowy, czarny, niebieski, zielony i piwny. Kolor oczu zależy od ilości melaniny w naszej tęczówce. Ciemne kolory oczu mają dużą ilość melaniny, zielone oczy mają umiarkowaną ilość melaniny, a niebieskie – małą ilość. Ludzi z ciemnym kolorem oczu spotkasz głównie w Afryce i Azji. Zielone oczy mają głównie ludzie mieszkający w północnej i środkowej części Europy, zaś niebieskie we wschodniej czkolory oczuęści Europy i basenie Morza Bałtyckiego.

Zdarzają się również przypadki, że dany człowiek ma jedno oko przykładowo brązowe, a drugie zielone, albo też obydwa oczy takie same – jednak każde oko jest dwubarwne.

Aktualnie kolor oczu można bardzo łatwo zmienić za pomocą kolorowych soczewek kontaktowych. Pozwalają one na zmianę koloru oczu w zależności przykładowo od humoru, czy emocji. Naturalne kolory oczu można wówczas skrywać i nie ujawniać ich, zwłaszcza, gdy nie chcemy, aby ktoś poznał nasze cechy osobowości.

Podobno kolor oczu decyduje o tym kim jesteśmy, hmm… a może jesteśmy tacy jaki mamy kolor oczu? Sprawdźmy zatem o czym mówi nasz kolor oczu.

Oczy czarne lub ciemne

„Oczy czarne, życie marne”? Nic bardziej mylnego, gdyż osoby posiadające oczy czarne lub ciemne posiadają cechy naturalnego lidera, przywódcy. Są tajemniczy, ale przez otoczenie odbierani nad wyraz pozytywnie.

Oczy niebieskie

„Oczy niebieskie, życie królewskie”? Coś w tym jest. Osoby posiadające niebieskie oczy są sentymentalne, spokojne, wewnętrznie bogate. Nie są jednak zbyt dobrze postrzegane przez ludzi wkoło, gdyż ze względu na skupieniu się na wnętrzu siebie, są postrzegani jako egoiści.

Oczy piwne

„Oczy piwne, życie dziwne”? Tak z pewnością, osoby posiadające oczy piwne są spontaniczne i żądne wyzwań. Twardo stąpają po ziemi, gdyż są bardzo pewni siebie. Lubią nawiązywać kontakty i przychodzi im to z łatwością.

Oczy brązowe

„Oczy brązowe, życie różowe”?  O zdecydowanie, osoby posiadające brązowy kolor oczu są urocze, pełne miłości i delikatne. Przez otoczenie postrzegane są pozytywnie, zwłaszcza że nie stronią od towarzystwa i przyjaciół.

Oczy zielone

„Oczy zielone, życie szalone” ? I również w tym przysłowiu jest ziarenko prawdy. Osoby posiadające oczy zielone są kreatywne i mocno zdeterminowane. Doskonale wiedzą czego chcą i dążą do tego, aby to osiągnąć. W realizacji tych celów są jednak szalone i trudno przewidzieć ich sposób postępowania.