Żurawina i jej zastosowanie w medycynie naturalnej

To jeden z cenniejszych leków stworzonych przez naturę. Od lat medycyna naturalna sięga po niezwykłe właściwości lecznicze tej rośliny. Żurawina, znana i ceniona już w dawnych czasach, doskonale radzi sobie z licznymi chorobami oraz infekcjami. Jakimi?

Jak żurawina wspiera organizm?

Wiadomo, że żurawina doskonale wspiera odporność organizmu. W jaki sposób? Jest to zasługą przede wszystkim wysokiej zawartości witaminy C. Żurawina jest jednocześnie świetnym pogromcą bakterii. Zawarte w niej przeciwutleniacze odgrywają w powyższym zakresie ogromną rolę. Jak wykorzystywane są jej lecznicze właściwości? Komu te niezwykła roślina może pomóc w największym stopniu?

Na jakie dolegliwości spożywać żurawinę?

Żurawina najczęściej wykorzystywana jest jako naturalny lek mający pomóc przy chorobach dróg moczowych. Doskonale chroni ona błony śluzowe pęcherza przed bakteriami, zapobiega też ich osadzaniu się w rejonie cewki moczowej. Warto wiedzieć, że żurawina działa też moczopędnie, dzięki czemu można skutecznie oczyścić drogi moczowe z bakterii. Dlatego powinny ją spożywać, głównie osoby mające problemy z nawracającymi zakażeniami dróg moczowych czy kamieniami nerkowymi. Działając moczopędnie nie pozwala się osadzać bakteriom czy piaskowi powodującym powstawanie zapalenia i kamieni nerkowych. Ta niezwykła roślina jest jednocześnie znana jako skuteczny pogromca wolnych rodników. Ma właściwości przeciwgrzybiczne, można ją więc spożywać wspomagająco w leczeniu tej choroby. Dodatkowo jest doskonała w przypadku wykrycia wrzodów żołądka, nie pozwalając rozwijać się bakteriom. Powinny ją również spożywać osoby z problemami zdrowotnymi w obrębie dziąseł. Kolejną grupą chorób, w których żurawina ma wręcz zbawienne działanie to miażdżyca. Dzięki żurawinie naczynia krwionośne rozszerzają się umożliwiając krwi swobodny przepływ. Ze względu na zawarte w niej bogactwo „dobrych” składników nic dziwnego, że wśród osób troszczących się o swe zdrowie oraz dobrą formę żurawina cieszy się tak wielką popularnością.

W jakiej postaci jeść żurawinę?

Dostępna w formie herbatek i kapsułek jest powszechnie stosowana zarówno jako lek, jak i jako środek mający chronić drogi moczowe przed chorobami i infekcjami. Można też dodawać ją w postaci suszonego owoca do musli z kefirem czy jogurtem naturalnym.